Jak dobierać kolor sztucznych rzęs?

Tytułowe pytanie może wydawać się źle zadane. Większość z nas sztuczne rzęsy kojarzy właściwie wyłącznie jako czarne, które są zdecydowanie najpopularniejsze. Po pierwsze jednak można je przełamywać kolorowymi rzęsami. Po drugie, są jeszcze brązowe, niesłusznie niedoceniane.

Czy czarne rzęsy to zawsze dobry wybór?

Czarne rzęsy to klasyka. Niezależnie od tego, czy je tylko tuszujesz, czy zakładasz sztuczne, najczęściej stawiasz właśnie na czerń. Wbrew pozorom nie zawsze jest to jednak tak oczywisty i słuszny wybór. W makijażu bardzo łatwo jest przesadzić i dotyczy to także rzęs. Dzisiaj natomiast bardzo liczy się naturalny efekt. Jeśli masz delikatną urodę, bardzo jasną cerę, włosy w kolorze jasnego blondu lub miedziane, to intensywna czerń na rzęsach łatwo może dać nieco groteskowy efekt, szczególnie jeśli interesuje cię metoda objętościowa, 2D lub 3D. W takim przypadku dobrym pomysłem może okazać się wykorzystanie brązowych rzęs lub przełamanie czerni jakimś kolorem.

Brązowe rzęsy – doceń efekt

Brązowe rzęsy wielu klientkom salonów stylizacji mogą się wydawać czymś maksymalnie nienaturalnym, w końcu ani nie są one czarne ani właściwie tak kolorowe, jak pomarańczowe, różowe czy zielone. Wbrew pozorom to jednak właśnie brązowe rzęsy w stylizacji mogą się okazać nieocenionym dodatkiem. To bezcenne rozwiązanie przy stylizacji rzęs kobiet o bardzo delikatnej słowiańskiej lub skandynawskiej urodzie. Często pasują także kobietom o miedzianych włosach zdecydowanie bardziej niż czarne, klasyczne mocne rzęsy. Można założyć jedynie brązowe rzęsy, można także pomyśleć o połączeniu czerni z brązem.

Kolorowe rzęsy – czy to ma sens?

Niebieskie, zielone, pomarańczowe, różowe, fioletowe – propozycji kolorowych rzęs nie brakuje. Tutaj jednak także silne okazują się schematy i ogólne wyobrażenia. Kolorowe rzęsy większości osób kojarzą się z szaleństwami nastolatków lub imprezami tematycznymi nawiązującymi do lat 80. i 90. Wydaje nam się, że kolorowe rzęsy można założyć jedynie na sylwestrową zabawę albo festiwal muzyczny. Nic bardziej mylnego. Kolorowe rzęsy to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się jako przełamanie klasycznej czerni. Pomarańcz lub fiolet w postaci jednej kępki dodanej do klasycznego czarnego uzupełnienia rzęs może dać rewelacyjny efekt, którym możesz się cieszyć na co dzień. Te kilka rzęs delikatnie wplecionych w uzupełnienie dodaje spojrzeniu świeżości i niebanalności.