Jak wybierać najlepsze balsamy do ciała?

Balsamy do ciała są kosmetykami, które przedłużają młodzieńczy wygląd skóry. Pozwalają na zachowanie dłużej jej jędrności, elastyczności, miękkości i piękna. Zanim wybierzemy jednak balsam do ciała, warto zastanowić się, czym kierować się przy jego zakupie, by wybrać produkt najbardziej dopasowany do potrzeb skóry.

Nie tylko nawilżenie, czyli balsamy do ciała o kierunkowym działaniu

Szukając odpowiedniego balsamu dla siebie, warto zwrócić uwagę na jego składniki i wpływ, jaki mają one na skórę. Wśród balsamów są nie tylko produkty nawilżające, ale także odżywiające, regenerujące czy ujędrniające. Balsamy mogą mieć działanie anti-aging, antycellulitowe, a nawet modelujące. Zanim wybierzemy więc balsam do ciała, warto zastanowić się, jaki efekt pielęgnacji chcemy osiągnąć i czego potrzebuje nasza skóra. Niektóre z nich mają także natychmiastowe działanie upiększające i są niczym element makijażu ciała. Takie balsamy zawierają błyszczące drobinki rozświetlające, które odbijając światło, poprawiają wygląd skóry. . Takie kosmetyki sprawiają, że skóra wygląda jak muśnięta promieniami słońca.

Naturalne składniki – czy to takie ważne?

W kosmetyce króluje obecnie trend na składniki naturalne także w balsamach do ciała. Ich obecność ma ogromne znaczenie dla skóry. Naturalne składniki działają w różny sposób na skórę, poprawiając jej funkcjonowanie. Ekstrakty roślinne czy oleje nawilżają ją, odżywiają i regenerują. Chronią ją też przed przesuszeniem. Rzadko oddziałują na skórę podrażniająco, dlatego warto wybierać je także do pielęgnacji skóry wrażliwej. Okazuje się, że naturalne składniki mają tak wiele zalet i właściwości, że ich obecność w balsamach jest niezwykle pożądana. Czy warto więc wybierać balsamy do ciała na bazie naturalnych składników? Oczywiście!

Ciało to także dłonie i stopy

Wybierając balsam do ciała, warto także pamiętać, że skóra dłoni i stóp także wymaga pielęgnacji. Jest ona narażona na przesuszenie, pękanie, a nawet bolesność. Do pielęgnacji ciała należy też włączyć oprócz balsamu także krem do stóp oraz krem do pielęgnacji dłoni. Dzięki temu dłonie będą naszą wizytówką, a stopy będą wyglądały pięknie i będą zawsze miękkie, zadbane, bez przesuszonej, pękającej skóry pięt.

Stosując dobrej jakości, dopasowane do potrzeb skóry balsamy do ciała na bazie naturalnych składników, możemy mieć pewność, że skóra otrzymuje odpowiednią dawkę nawilżenia i odżywienia, odwdzięczając się pięknym wyglądem.