Jaki basen do ogrodu?

W upalny letni dzień basen na podwórku to świetny sposób na ochłodzenie. Jednak większość domów nie jest standardowo wyposażona w baseny. Zainstalowanie basenu na podwórku zwiększa wartość nieruchomości i atrakcyjność domu.

Backyard Pool

Baseny mają różne kształty i rozmiary, aby spełnić Twoje wymagania. Jeśli masz duży dom, instalacja basenu to świetny pomysł – czy możesz sobie wyobrazić pływanie w letnie poranki przed pójściem do pracy? Jeśli masz małe podwórko, wystarczy mały basen, aby się ochłodzić w upalny dzień.

Niezależnie od Twoich wymagań przygotowaliśmy ten przewodnik po odkrytych basenach, aby wyjaśnić ten temat.

Wybór lokalizacji basenu

Instalacja basenu w domu to coś więcej niż tylko miejsce do pływania, gdy robi się gorąco. Basen zmienia krajobraz Twojego podwórka i atmosferę Twojej posesji. Zalecamy umieszczenie basenu w najbardziej nasłonecznionym miejscu na podwórku, z dala od drzew.

Musisz także upewnić się, że idealne miejsce na basen nie przechodzi przez żadną sieć elektryczną ani wodociągową. Aby ustalić idealny rozmiar basenu, wytycz obszar w ogrodzie za pomocą drewnianych kołków i sznurka. Daje to wyobrażenie o tym, jaki rozmiar basenu będzie pasował do Twojego podwórka i jak będzie wyglądał w danym miejscu.

Wybór projektu basenu

Po wymierzeniu basenu musisz zdecydować się na konkretny design. Baseny są dostępne w szerokiej gamie kształtów, rozmiarów i stylów, dzięki czemu każdy właściciel domu może mieć wymarzony basen. Zanim zaczniesz wybierać, dobrze jest ustalić budżet projektu.

Po określeniu budżetu czas przyjrzeć się ofercie producentów basenów. Oto lista najpopularniejszych typów basenów, wybierz taki, który będzie do Ciebie pasował, i umów się na instalację ze sprzedawcą.

Basen naziemny

Rodziny z klasy średniej pokochają przystępną cenę naziemnych basenów. Te baseny to mniej niż połowa kosztów instalacji basenu w ziemi. Przystępna cena tych basenów sprawia, że ​​są one atrakcyjną opcją dla właścicieli domów z ograniczonym budżetem.

Możesz dostać dmuchane plastikowe baseny lub plastikowe baseny rozporowe, z których jedne i drugie można przenosić do innych miejsc na podwórku. Niektórzy właściciele domów mogą wybrać wbudowany basen naziemny o stałej konstrukcji i kadłubie z włókna szklanego.

Kupowanie basenu naziemnego pozwala właścicielom domów nie ponosić pełnych kosztów instalacji basenu w ziemi. Nigdy nie wiadomo, pomysł na basen może okazać się fantastyczny. Jednak po zainstalowaniu okazuje się, że prawie nigdy nie pływasz.

Biorąc basen naziemny, nie marnujesz pieniędzy, jeśli zdecydujesz, że pływanie było tylko chwilową zachcianką. Niektóre z tych basenów są przenośne i można zmieniać ich lokalizację, aby trawa się nie niszczyła.

Baseny Infinity

Jeśli posiadasz drogi dom i dysponujesz odpowiednim budżetem, rozważ zainwestowanie w basen typu infinity. Te baseny nie mają określonej krawędzi, a woda spływa po bokach do zbiornika, gdzie jest pompowana z powrotem do basenu.

Krawędzie tych basenów wyglądają jak wodospady, ale nie słychać ani nie widać, gdzie spada woda. Baseny Infinity zawsze wymagają niestandardowej instalacji i są najdroższą opcją na tej liście.

Baseny okrążeniowe

Te baseny są długie i wąskie. Zaprojektowane do pływania, a nie do rekreacji, są idealnym narzędziem zapewniającym sprawność i zdrowie. W większości projektów baseny okrążeniowe mają ponad 50 stóp długości, ale tylko od sześciu do dziesięciu stóp szerokości.

Naturalne baseny

Większość basenów wymaga użycia chloru lub soli, aby zapobiec przedostawaniu się drobnoustrojów do wody. Jednak naturalne baseny są również dobrą opcją, zwłaszcza jeśli masz alergię na chemikalia, takie jak chlor. Naturalny basen opiera się na naturalnym systemie filtracji, który przebiega przez kamienie. Baseny te same się czyszczą i nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych środków chemicznych.

Naturalne baseny wyglądają fantastycznie i dodają Twojemu domowi więcej estetyki, zwiększając jednocześnie wartość nieruchomości.

Baseny zanurzeniowe

Jeśli posiadasz dom z małym ogrodem i nie możesz zmieścić w nim standardowego basenu, rozważ zainstalowanie małego basenu, aby się ochłodzić, gdy zrobi się gorąco. Te baseny mają od trzech do 10 stóp kwadratowych. Wiele siłowni instaluje baseny zanurzeniowe w szatniach obok sauny i napełnia je zimną wodą. Basen zapewnia sportowcom miejsce na szybkie ochłodzenie po treningu lub saunie.

Baseny ze słoną wodą

Większość basenów wymaga użycia systemu chlorowania, aby woda w basenie była czysta i wolna od drobnoustrojów, które mogą powodować choroby. Jednak wiele osób jest uczulonych na chlor. W rezultacie baseny ze słoną wodą oferują wszystkie zalety basenów chlorowanych, bez chemii.

Baseny ze słoną wodą były popularne w Australii i w RPA, zanim trafiły na inne rynki świata.