Jakie meble ogrodowe są najmodniejsze w tym sezonie?

Miło jest spędzać wolny czas na zewnątrz, w otoczeniu zieleni i kwitnących kwiatów. Jeśli posiadasz ogród, wystarczą odpowiednie meble ogrodowe, abyś mógł stworzyć wygodną i komfortową przestrzeń relaksu dla całej rodziny. W sklepach można znaleźć ogromny wybór różnego rodzaju mebli do stosowania na zewnątrz? Które z nich są obecnie najmodniejsze? Które modele będą praktyczne? Podpowiadamy.

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

Meble wykonane z wysokiej jakości tworzyw cieszą się ogromną popularnością już od wielu lat. Nie można się temu dziwić, ponieważ są to meble bardzo lekkie, łatwe w pielęgnacji, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a jednocześnie charakteryzują się modernistycznymi kształtami i bardzo nowoczesnym designem. Często takie meble ogrodowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, a więc możesz idealnie dopasować je do własnych potrzeb. Piękne meble z tworzywa sztucznego stanowią niewątpliwą ozdobę. Poznaj naszą ofertę najmodniejszych modeli mebli ogrodowych i zdecyduj, które najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie!

Meble ze szkła i metalu

Metalowe meble ogrodowe wykańczane bardzo często przy pomocy grubego i odpornego szkła są rozwiązaniem chętnie wybieranym przez właścicieli ogródków kawiarnianych i restauracyjnych, ponieważ są ciężkie i solidne. Bardzo wygodnie się z nich korzysta. Trzeba jednak pamiętać, że ten rodzaj mebli nie może być przechowywany na zewnątrz przez cały rok. Zimą powinny znaleźć się w miejscu suchym, gdzie nie grozi im rdzewienie. Również w trakcie obfitego deszczu, lepiej jest zestaw mebli schować pod zadaszenie.

Meble ogrodowe drewniane

Zdecydowanie najwięcej osób wybiera meble ogrodowe z drewna. W takiej sytuacji, trzeba jednak pamiętać o tym, że tylko egzotyczne gatunki drzew oferują drewno odporne na działanie wilgoci i innych nieprzychylnych warunków atmosferycznych. Niestety, meble ogrodowe z drewna nie należą do najtańszych, ponieważ sam surowiec jest dość kosztowny. Kolejna kwestia, o której każdy kupujący musi pamiętać, to bez wątpienia konieczność impregnowania drewna specjalnym preparatem, przynajmniej dwa razy do roku.

Wybierz najmodniejsze meble ogrodowe dla siebie!

W zależności od indywidualnych potrzeb, można polecić różne meble do ogrodu. Zdecydowanie najbardziej funkcjonalne są meble wykonane z tworzywa, ponieważ cechuje je odporność i lekkość. Jeśli zależy Ci jednak na klasycznych i cięższych meblach, warto pokusić się o zakup tych z drewna, ale wówczas należy o nie odpowiednio dbać. Meble metalowe to rozwiązanie dla osób, którym zależy na stabilnych i trwałych meblach, na których można bez obaw spożywać posiłki i odstawiać gorące talerze lub kubki. Właściciele nowoczesnych ogrodów najchętniej wybierają pierwszy model, ponieważ meble z tworzywa można ze sobą dowolnie łączyć. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład dopasowanie krzeseł w różnych formach i kolorach.