Jakie wybrać lampy do mieszkania?

Urządzając mieszkanie, bardzo często zastanawiamy się jaki rodzaj lamp wybrać. Nic w tym dziwnego, są one ważnym elementem wystroju wnętrza. Pełnią funkcję nie tylko praktyczną, ale przede wszystkim estetyczną. Do różnych pomieszczeń można dobrać różne lampy, a szeroki wybór można znaleźć na przykład na Elampki.pl, gdzie dostępny jest szeroki wybór produktów do różnych pomieszczeń.

Jak ważne jest światło w mieszkaniu?

Dobre oświetlenie w domu to podstawa. Jego zalet jest wiele. Od dobrego samopoczucia po komfort wykonywania pracy. Dlatego ważne jest, by wybierając światło do mieszkania czy biurze, dopasować go pod kątem temperatury i barwy, jakie emituje.

  • Światło ciepłe, które ma żółty odcień, a często przechodzi także w pomarańcz, przy jego niższej temperaturze. Idealnie sprawdza się w pokojach dla dzieci czy sypialniach.
  • Światło zimne, które jest najbardziej przydatne w miejscu pracy, ponieważ pobudza organizm do działania. Nadaje się do biur czy gabinetów.
  • Światło neutralne, które daje naturalną wiązkę światła, nie zmieniając innych barw. Idealna na przykład do galerii.

Różnica oświetlenia małych i dużych wnętrz

Każde pomieszczenie ma swoje własne predyspozycje dotyczące oświetlenia. Projektowanie oświetlenia będzie więc inaczej przebiegać w małym pomieszczeniu, a inaczej w dużym. To właśnie od wielkości wnętrza będzie zależeć ilość lamp oraz żarówek, które będą w nią wkręcane. Do dużych powierzchni warto zamontować żyrandole z dużą ilością żarówek. Dodatkowo warto umieścić kinkiety oraz lampy stojące, które pozwolą uzyskać dodatkowe światło w wybranych miejscach.

Natomiast w małym pomieszczeniu często wystarczy zamontowanie żyrandola i ustawienie dodatkowej lampy podłogowej. Polecamy przejrzeć ofertę na Elampki.pl, gdzie znajduje się szeroki wybór lamp.

Idealnie dobrana lampa do pomieszczenia

  • Lampa do salonu—najlepiej sprawdzą się tu żyrandole oraz lampy sufitowe, a także lampy stołowe i podłogowe, jako dodatek do wnętrza. Gdy chce się uzyskać więcej światła, można zamontować kinkiety.
  • Lampa do kuchni—w kuchni najlepiej sprawdzą się lampy sufitowe, rzadziej wiszące.
  • Lampa do łazienki—w tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się lampy wiszące oraz jako doświetlenie kinkiety.

Oświetlenie pomieszczeń ma kluczową kwestię dla przyjemności ich użytkowania, dlatego warto dobrać odpowiednie lampy. Wszystkie wymienione wyżej produkty można znaleźć właśnie w sklepie Elampki.pl.