Kuchnia w salonie – inspiracje

Gdy kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, łatwo jest skupić się na funkcjonalności. Ale kiedy jest częścią otwartego planu i znajduje się w salonie, strategia projektowa się zmienia. Kuchnia musi być nie tylko przestrzenią funkcjonalną, ale również musi pięknie wyglądać i pasować do całościowego aspektu przestrzeni.

https://cdn.homedit.com/wp-content/uploads/2011/06/concrete-floor-open-space-kitchen.jpg

Jeśli przestrzeń jest niewielka i nie chcesz, aby kuchnia była w centrum uwagi, najlepszą strategią jest unikanie jej wyróżniania. Tak więc, jeśli ściany i sufit są białe, meble kuchenne również powinny być białe.

Zwróć uwagę na salon, sprawiając, żeby kuchnia była tak prosta i niepozorna, jak to tylko możliwe. W tym przypadku jest mała, ale zorganizowana. Okna poprawiają ogólną jasność i przewiewność, ale także uniemożliwiają zabudowę w kuchni.

Użyj tych samych kolorów w kuchni, co w salonie, aby dopasować je do siebie. Idealnie byłoby również, gdyby wszędzie był taki sam rodzaj podłogi. Oznacza to, że nie ma wyraźnych barier między przestrzeniami. Jedynym elementem oddzielającym te dwie przestrzenie jest wyspa kuchenna.