Na czym polega fenomen Lego Ninjago?

lego ninjago

Każdy fan klocków Lego z pewnością zapoznany jest z dość istotną, a zarazem bardzo ciekawą serią zestawów Lego Ninjago. Stanowią one swojego rodzaju fenomen i bardzo ciekawy przykład tego, że duński gigant rynku zabawek wcale nie musi polegać na zewnętrznych licencjach, aby wyprodukować coś ciekawego. Czym zatem jest Lego Ninjago i dlaczego tak bardzo wyróżnia się na tle innych, obecnie produkowanych serii klocków? 

Czym wyróżnia się Lego Ninjago?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że Lego Ninjago to autorska marka Lego. W odróżnieniu od innych, popularnych serii, takich jak Star Wars, Harry Potter czy Marvel, wszystkie postacie i otoczka fabularna wzięły się właśnie od Lego. Wspomniana fabularyzacja Lego Ninjago jest dość silna i czerpie garściami z innych, legendarnych serii takich jak choćby Bionicle – jest to opowieść pełna wyrazistych i kolorowych postaci z własną historią i osobowością. Już na pierwszy rzut oka widać tu duży nacisk ze strony Lego na media i materiały promocyjne. Lego Ninjago doczekało się tematycznych seriali, filmów, komiksów, gier oraz wielu innych, pobocznych publikacji, które lepiej przybliżyły fanom przedstawione tam postacie oraz ich historię. 

lego ninjago

Lego Ninjago a inne serie klocków

Starsi fani klocków Lego z pewnością są w stanie zaobserwować, że wśród obecnie wydawanych serii brakuje wielu klasyków, które kiedyś (pod rozmaitymi formami) towarzyszyły standardowemu zakresowi produktów duńskiej firmy. Serie o rycerzach, piratach, wielkich robotach czy właśnie japońskich wojownikach Ninja nie stanowią już pełnoprawnych serii klocków. Lego Ninjago zaczęło jako fabularyzowane zestawy w tematyce ninja i samurajów, jednak zyskały zaskakującą wręcz popularność, a ich następne serie uwzględniły nieco inne motywy – jak właśnie piraci, rycerze i tym podobne. W ten sposób Lego Ninjago zaabsorbowało wiele z klasycznych zestawów, wydając je w odmienionej, unowocześnionej formie.

Jakie są najciekawsze zestawy z serii Lego Ninjago?

Klocki Lego Ninjago są niezwykle różnorodne i można odszukać wśród nich wiele ciekawych pozycji. Wśród wielu pojazdów, legendarnych smoków oraz dojo, największą rzeszę fanów zabrały sobie następujące zestawy:

  • Odrzutowiec Kaia
  • Smok bojowy Wu
  • Podróż do Lochów Czaszki
  • Dżunglowy Ścigacz

Rzecz jasna, jest to zaledwie mały odsetek z wszystkich zestawów spod logo Lego Ninjago, dlatego warto bliżej zapoznać się z pełnym zakresem ciekawych budowli z Ninja w roli głównej.