Spodnie dla chłopca

Spodnie dla chłopca – tyle modeli do wyboru!

Jeansy, chinosy, dresy, baggy, joggersy – do wyboru, do koloru! Każdy chłopiec będzie świetnie wyglądał w dobrze dobranych spodniach. Jakie spodnie wybierać dla chłopca w wieku od 2 do 7 lat? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Czy każde spodnie będą odpowiednie dla chłopca w tym przedziale wiekowym? Porozmawiajmy o garderobie małych odkrywców!

W szafie chłopca dobrze stawiać na różnorodność

Uwielbiamy małych chłopców w jeansach. To spodnie dla chłopca, które niewątpliwie mają wiele uroku! Choć wersje dla dzieci są zazwyczaj dużo delikatniejsze i miększe od modeli dla dorosłych, do piaskownicy i zabaw na świeżym powietrzu lesze będą spodnie bawełniane, które są wygodniejsze i również świetnie wyglądają. Podobnie jak w przypadku dziewczynek, którym nie zakładamy sukienek na podwórko – u chłopców też stawiajmy na wygodę.

Dopasowanie kolorystyczne? Tak jak wolisz!

Wiele mam uwielbia kolorowe i wzorzyste spodnie dla chłopców – np. z wzorami z postaci bajek Disney’a czy wizerunkami superbohaterów. Inne wybierają raczej ubrania bez printów i jaskrawych kolorów, które łatwo ze sobą zestawiać i zawsze ładnie wyglądają. Ubrania dla chłopców to też nie tylko błękit i granaty! Czerń, musztarda, głębokie zielenie, mocne czerwienie – paleta kolorów, w którym fajnie wygląda każdy chłopiec, jest ogromna. Spodnie dla chłopca też znajdziemy w takim kolorze!

Spodnie, które łatwo się ściąga

Twój syn sam korzysta z toalety lub właśnie uczy się to robić – w domu i w przedszkolu? Staraj się wybierać spodnie, które łatwo się ściąga. Młody człowiek może mieć problem np. z odpięciem (a potem zapięciem) zamka i guzika w klasycznych spodniach, przez co jest mniej samodzielny w toalecie. Spodnie o trudniejszej „obsłudze” warto zostawić sobie na wyjątkowe okazje.

Spodnie – na wyjście i na podwórko

Mówiliśmy już o różnorodności, ale chcieliśmy podkreślić też wagę różnych okazji. Typowo sportowe spodnie, na podwórko czy na trening, to ubrania, które nie tylko powinny być wykonane z dobrych gatunkowo materiałów (oddychających, wygodnych), ale i takie, które mają prawo się zniszczyć. Natomiast spodnie dla chłopca na bardziej oficjalne wyjścia to nie zawsze klasyczne spodnie „w kant”. Świetne mogą być dopasowane chinosy w dobrym kolorze czy klasyczne jeansy bez dodatkowych przeszyć czy łat.

Mamo, kieruj się swoim gustem!

Garderoba małego chłopca to wieku szkolnego to ostatni dzwonek, w którym jeszcze możemy same decydować, jak ubiera się nasze dziecko. Z każdym kolejnym rokiem będzie o to coraz trudniej 😉 Bawmy się tą możliwością i o ile nie przeszkadza to dziecku w codziennych czynnościach czy go nie ośmiesza – popuśćmy wodze fantazji 😉

Spodnie dla chłopca to podstawowe ubrania w jego garderobie. Warto mieć w szafie co najmniej kilkanaście sztuk – szczególnie w czasie intensywnej podwórkowej eksploatacji czy w okresie odpieluchowania. Przynajmniej pralka nie musi chodzić każdego dnia 😉